fa
لیست مقایسه کالا خالی است.

مقایسه
لوپ دتکتور تک حلقه بتا
لوپ دتکتور تک حلقه بتا
لوپ دتکتور تک حلقه بتا
لوپ دتکتور تک حلقه بتا
لوپ دتکتور تک حلقه بتا

لوپ دتکتور یا آشکارساز حلقه دستگاهی است که برای شناسایی خودکار وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرد. برای راه اندازی این دستگاه یک حلقه که شامل چند دور سیم است در شکافی برروی زمین نصب می شود و سپس با اتصال حلقه به مرکز کنترل آشکارساز، یک میدان مغناطیسی در حلقه ایجاد می شود. با عبور شی فلزی از روی آن جهت خطوط و فرکانس میدان مغناطیسی ایجاد شده در حلقه تغییر می کند. مرکز کنترل Loop detector پس از تشخیص تغییرات ایجاد شده در لوپ، رله خروجی دستگاه را سوئیچ می کند.

لوپ دتکتور کاربردهای گسترده ای در سیستم درب های اتوماتیک دارد مانند:

  • خروج اتوماتیک وسایل نقلیه در بسیاری از شهرک ها و مجتمع های مسکونی بدون نیاز به حضور نگهبان
  • فعال کردن دستگاه پخش اتوماتیک کارت در پارکینگ ها
  •  کنترل تردد در پارکینگ ها و شمارش وسایل نقلیه جهت نشان دادن میزان پر بودن ظرفیت پارکینگ و جلوگیری از ورود خودروها به صورت اتوماتیک به پارکینگ های تکمیل ظرفیت
  •  سنسور جهت تشخیص حضور وسیله نقلیه و جلوگیری از برخورد بوم به هنگام پایین آمدن با وسیله نقلیه
  • کنترل سیستم های چراغ راهنمایی و رانندگی

 

لوپ دتکتور تک حلقه بتا همان طور که از نامش پیداست قابلیت اتصال یک حلقه وجود دارد و بلافاصله با تشخیص حضور وسیله نقلیه در آن، خروجی رله را فعال می کند. از مهم ترین ویژگی های این دستگاه دارا بودن 2 عدد رله خروجی است. بدین صورت که خروجی رله 1 به صورت پالس ممتد و قابل برنامه ریزی است و خروجی رله 2 به صورت لحظه ای است که در صورت ورود یا خروج وسیله نقلیه به آن به مدت 500ms فعال می شود.

 از دیگر ویژگی های این لوپ دتکتور فعال کردن قابلیت افزایش اتوماتیک میزان حساسیت حلقه است تا توانایی شناسایی هر گونه وسیله نقلیه را داشته باشد. همچنین با استفاده از دیپ سوئیچ های تعبیه شده برروی دستگاه فرکانس حلقه و حساسیت آن قابل تنظیم است. برروی این لوپ دتکتور 4 عدد LED قرار داده شده است تا وضعیت دستگاه و لوپ را به کاربر نمایش دهند، همچنین یک دکمه (RST) جهت سهولت برای ریست کردن دستگاه بدون نیاز به قطع کردن برق ورودی در نظر گرفته شده است.